SLOVENSKO

Majstrovstvá SRJUNIORITATRYIné turnajePozvánkyNa stránku TURNAJEVC KOŠICE> KARPATSKÝ POHÁRMALÁ CENA NITRYVianoce mladých
HONÉR - predvianočný turnajMedzinárodné majstrovstvá Slovenska

Tohoročné MMS môžeme zaradiť medzi výnimočné. Nielenže bola zaznamenaná doteraz najväčšia účasť - 116 hráčov (z toho 50 zo zahraničia), ale dá sa konštatovať, že i kvalita účastníkov bola na vyššej úrovni ako v minulosti. Zúčastnila sa celá naša reprezentácia čerstvo ovenčená víťazstvom v turnaji malých federácií, pripravená ku konfrontácii s hráčmi krajín, s ktorými sa na tomto podujatí nemohli stretnúť (ČR, Maďarsko, Finsko). Poľsko, ktoré patrí k svetovej špičke, malo tiež svoje početné zastúpenie, takže nebolo pochýb kto bude hrať na turnaji prvé husle.

Z nášho pohľadu boli MMS výnimočné tiež tým, že po prvýkrát sa na ňom predstavili i zástupci najmladšej generácie. Je potešiteľné, že si počínali sebavedome i keď s rešpektom k oveľa starším a ostrieľaným hráčom.

K výsledkom, iba toľko, že v párovej súťaži dominovali zahraniční hráči, ktorí medzi seba na prvých šestnástich miestach (súťažilo 58 párov) "pustili" iba Keméňovú s Tomčánim (9. miesto). Z našich mladých nádejí bola najlepšia žilinsko-trnavská dvojica Kubica - Kvoček (pozri foto), ktorá získala i ocenenie ako najlepší juniorský pár. Slušný výkon podali i Vajdová so Závodskou z Topoľčian.

Aj v súťaži družstiev dominovali zahraničné tímy, keď obsadili prvé štyri priečky. Náš reprezentačný tím (Lozorno) skončil až na 5. mieste.

Pozorne sme sledovali ako si budú počínať v tejto konkurencii hráči z najmladšej kategórie. Išlo predovšetkým o družstvo Youngsters (priemer 16 rokov), ktoré tvorí jadro budúcej juniorskej reprezentácie. Táto ich premiéra dopadla nad očakávanie dobre. Obsadiť v takej konkurencii 11. miesto (súťažilo 22 tímov) s kladným skóre nepotrebuje komentár. Nebyť menších skúseností mohli byť oveľa vyššie - rozdiel medzi nimi a 7. družstvom sú iba púhe 3 VP. Všetkým v tomto najmladšom tíme blahoželáme!

V tejto súvislosti za zmienku stojí i veľmi dobré umiestnenie slovenských tímov Boros (Košice) na siedmom a 7th+6rb (Topoľčany-Bratislava) na deviatom mieste a to i preto, že v nich účinkovali ďalší mladí hráči. V tíme Boros to bol veľmi taletovaný Martin Vodička, náš najmladší účastník a v tíme 7th+6rb juniorka Katka Škrovinová.

To nás oprávňuje na záver konštatovať, že sa rysuje veľmi kvalitná dorastenecká reprezentácia. Svoje kvality by mohli najbližšie potvrdiť už v októbri na Prebore ČR. Ak súčasný entuziasmus našim "youngsters" vydrží a bude im poskytnutá adekvátna podpora, potom o budúcnosť slovenského bridžu netreba mať najmenšie obavy.
   ZPÄŤ         Na začiatok        Na hlavnú stránku     e-mail