Vianočný turnaj juniorov

  TOPOĽČANY 14. 12. 2007

V Topoľčanoch, našej najväčšej liahni mladých talentov, sa už tradíčne koná vianočný mládežnícky turnaj, na ktorom zvyčajne majú premiéru i úplne noví adepti bridžu.

Nebolo tomu ináč ani tento rok, keď okrem novicov z domácej liahne prišli na skusy i dva páry z Gymnázia Angely Merici v Trnave, ktoré sú absolventami kurzu bridžu v krúžku, ktorý vedie prof. Orolínová (lektor Ivan Tatranský). Nebýva zvykom, aby sa na svojom prvom turnaji presadili úplní začiatočníci. Dvojici Mackovčínová-Uhnavý z Trnavy sa to podarilo, keď v jame levovej získali 3. cenu. Dúfajme, že na bridžovej mape Slovenska pribudne ďalšie mesto.

Potešila vysoká účasť dievčat (boli vo výraznej väčšine), čo je dobrou predzvesťou pre budúcnosť. Iste to bude mať priaznivý vplyv na podiel žien, ktorý nie je u nás v súčasnosti na žiaducej výške.

Atmosféra na turnaji bola vynikajúca, bolo viac ako zrejmé, že medzi mladými nádejami Slovenska sú a vznikajú veľmi priateľské väzby. Nevyskytlo sa žiadne vybočenie z rámca pravidiel, čo uľahčilo prácu prof. Igorovi Trepáčovi hlavnému organizátorovi a i rozhodcovi tohto úspešného podujatia.

Pri vyhlasovaní výsledkov sa našim mladým nádejám prihovoril i I. Tatranský, ktorí ich uistil, že podpora mládežníckeho bridžu bude jednou z priorít bridžového hnutia na Slovensku. V tejto súvislosti sa diskutovalo i o možnosti zorganizovať v Topoľčanoch spoločné stretnutie moravských (Uh. Hradiště) a našich juniorov, o ktoré prejavila záujem i česká strana.


Výsledky

1 Matušíková-Móciková ZŠ Tríbečská TO   156  
2 Bago-Dúcky  Gymnazium TO150
3 Mackovčínová-Uhnavý   GAM Trnava139
4 Hladká-Korcová Gymnazium TO134
5 Babala-Kapustová Gymnazium TO123
6 Fodorová-Škalák ZŠ Tríbečská TO121
7 Dávidová-Galková Gymnazium TO119
  8-9   Dzurechová-Krausová Gymnazium TO115
  8-9   Závodská Z.-Vajdová ZŠ Tríbečská TO115
10 Jančovičová-Kraus Gymnazium TO102
11 Sitárová-Vančová  Gymnazium TO97
12 Králová,Mošaťová, Ziburová  Gymnazium TO96
13 Horváthová-Vidličková GAM Trnava93Nádeje slovenského bridžu v akcii...   FotodokumentáciaNazpäť        Na hlavnú stránku