V Topoľčanoch sa už tradíčne konal Vianočný mládežnícky turnaj, na ktorom sme zaznamenali doteraz najväčšiu účasť. Je mimoriadne potešiteľné, že po rokoch stagnácie okrem Trnavy, ktorá vstúpila na scénu minulý rok, pribudli Nitra a Piešťany, reprezentanti ktorých sa v tomto turnaji nestratili - práve naopak. Škoda, že pre skorý začiatok (8:30 hod.) sa nemohli zúčastniť aj veľmi agilní novici zo Žiliny.

Turnaj sa konal v priestoroch CVČ, ktoré bolo spoluorganizátorom tohoto podujatia a ktorého funkcionár p. Just sa postaral o dobré podmienky pre účastníkov. Turnaj riadil Igor Trepáč, organizačne spolupracoval I. Tatranský, ktorý zabezpečil aj ceny pre prvé tri páry.

Prítomná bola i p. prof. Orolínová, vďaka ktorej sa v Trnave postupne vytvára silná bridžová komunita mladých. Priviezla so sebou päť dvojíc (vlani dve), medzi ktorými bol i najmladší hráč Slovenska, iba jedenásťročný Šimon Uhnavý. Tadiaľto vedie cesta k zlepšeniu katastrofálnej situácie v slovenskom bridžovom hnutí.

Moja posledná veta nie je ani trochu prehnaná. Prítomný bol iba jeden juniorský pár a azda s najväčším úsilím sa podarí nájsť ešte aspoň jednu ďalšiu dvojicu (do 25 rokov). Nie je to naozaj katastrofálne, že nemáme v rozpätí 18-25 rokov temer žiadnych hráčov vhodných pre reprezentáciu? Čo robilo doteraz súčasné vedenie SBZ? A keby neboli osobné iniciatívy mimo SBZ, neboli by ani dnešní nádejní mladí hráči v žiackom veku, na ktorých sme sa s potešením na tomto turnaji dívali. Dúfajme, že minimálne päť stratených rokov (niekto to nazýva "mojich päť rokov s juniormi") títo mladí a viacerí z nich i mimoriadne talentovaní hráči za ďalších päť rokov azda eliminujú tento deficit a postarajú sa o to, že Slovensko už nebude v Európe v ponižujúcom postavení.

Za zmienku ešte stojí to, že na turnaj sa prišiel pozrieť i prezident SBZ P. Belčák, čo bola vôbec prvá návšteva funkcionára SBZ na mládežníckom podujatí. Nebolo to iba formálne kvôli kritike v súvislosti so vzťahom Predsedníctva SBZ k slovenskej bridžovej mladi? A nie je to už trochu neskoro?


Výsledky

1 Barák-Šuster Bratislava   66,26%  
2 Krajčo-Nesteš  Piešťany62,05%
3 Jakubšic-Kvoček   Trnava58,92%
4 Štrbová-Polák Trnava58,03%
5 Fodorová-Matušíková Topoľčany57,53%
6 Vajdová-Závodská Topoľčany55,80%
7 Said-Žiak Nitra53,12%
8 Císar-Uhnavý S. Trnava51,58%
9 Bago-Dúcky Topoľčany49,20%
10 Jančovičová-Kraus Topoľčany45,63%
11 Karellová-Lackovičová  Trnava45,53%
12 Kapustová-Krausová  Topoľčany44,84%
13 Kiss-Stručka Nitra43,25%
14 Uhnavý D.-Uhnavý Š.  Trnava41,96%
15 Habr-Machač  Piešťany41,66%
 16  Diviš-Goga  Topoľčany37,50%
17 Davidová-Galková  Topoľčany 37,05%


Nádeje slovenského bridžu v akcii...   FotodokumentáciaNazpäť        Na hlavnú stránku